Centrum Leczenia Choroby Parkinsona w Lublinie

Nasze możliwości pomocy

  • fachowa diagnostyka wczesnych objawów ruchowych jak drżenie ręki, drżenie głowy, spowolnienie. Możliwość zaplanowania scyntygrafii układu pozapiramidowego Dat scan w przypadkach wątpliwych. Podstawą jest lekarz specjalista neurolog. 
  • doświadczony zespół lekarzy neurologów zajmujący się terapią choroby Parkinsona i chorób Pozapiramidowych w Lublinie
  • fizjoterapeuci specjalizujący się w rehabilitacji zaburzen ruchowych jak sztywność, spowolnienie, przymrożenie i zaburzenia równowagii
  • dostęp do nowoczesnych leków w ramach badań klinicznych późnych faz.
fizjoterapeuta parkinson

Choroba Parkinsona 

Czym jest choroba Parkinsona?

Istotą choroby Parkinsona jest obumieranie w mózgu komórek wytwarzających dopamnie.  Niedobór dopaminy doprwadza do wystąpienia szeregu objawów ruchowych i poza ruchowych.

Jakie objawy daje choroba Parkinsona?

Początkowe objawy choroby parkinsona to typowe drżenie ręki i spowolnienie poruszania się. Spowoduje to zmiane pisma u pacjenta, zaburzenia równowagii, zmiane wyrazu twarzy. Poza tym występują też mniej oczywiste objawy jak senność, zaparcia, obniżóny nastrój, czy gorszy węch. 

Leczenie choroby Parkinsona?

Możliwości terapi są na prawde duże. Ważne jest aby trafić do ośrodka leczenia Parkinsona który jest doświadczony w tej dziedzinie. Celem terapi jest uwolnienie pacjenta od dokuczających objawów ale co ważniejsze spowolnienie postepu choroby.

 
Czy istnieją nowe terapie dla chorych z Parkinsonem?

Na całym świecie prowadzone są próby zatrzymania obumierania komórek wytwarzających dopamine. W ramach badań klinicznych każdy może otrzymać taką szanse. Wyniki sa bardzo obiecujące i napawają dużym optymizmem. 

Rehabilitacja w Chorobie Parkinsona

Jest to bardzo ważny etap leczenia często zaniedbywany przez pacjentów i medyków. Nasz zespół neurologów i fizjoterapeutów współpracuje w terapi chorego. 

 

Umów wizyte

Dla pacjentów ze skierwaniem na NFZ pierwsza wizyta jest bezpłatna. Kolejne, neurolog może przeprowadzić w ramach Poradni Neurologicznych NFZ w Lublinie.

Zadzwoń

Odbieramy telefon od poniedziałku do piątku od 10 do 17.

Centrum Medyczne Hope Clinic

20-701 Lublin, Ulica Nałęczowska 18A/U7

E-mail

cmhopeclinic@gmail.com