Centrum Kliniczne

Hope Clinic


Jesteśmy placówką medyczną łączącą działalność leczniczą z nowoczesną medycyną.

Centrum Leczenia Choroby Parkinsona w Lublinie

Nasze możliwości pomocy

  • fachowa diagnostyka wczesnych objawów ruchowych jak drżenie ręki, drżenie głowy, spowolnienie. Możliwość zaplanowania scyntygrafii układu pozapiramidowego Dat scan w przypadkach wątpliwych. Podstawą jest lekarz specjalista neurolog. 
  • doświadczony zespół lekarzy neurologów zajmujący się terapią choroby Parkinsona i chorób Pozapiramidowych w Lublinie
  • fizjoterapeuci specjalizujący się w rehabilitacji zaburzen ruchowych jak sztywność, spowolnienie, przymrożenie i zaburzenia równowagii
  • dostęp do nowoczesnych leków w ramach badań klinicznych późnych faz.
fizjoterapeuta parkinson

Choroba Parkinsona 

Czym jest choroba Parkinsona?

Istotą choroby Parkinsona jest obumieranie w mózgu komórek wytwarzających dopamnie.  Niedobór dopaminy doprwadza do wystąpienia szeregu objawów ruchowych i poza ruchowych.

Jakie objawy daje choroba Parkinsona?

Początkowe objawy choroby parkinsona to typowe drżenie ręki i spowolnienie poruszania się. Spowoduje to zmiane pisma u pacjenta, zaburzenia równowagii, zmiane wyrazu twarzy. Poza tym występują też mniej oczywiste objawy jak senność, zaparcia, obniżóny nastrój, czy gorszy węch. 

Leczenie choroby Parkinsona?

Możliwości terapi są na prawde duże. Ważne jest aby trafić do ośrodka leczenia Parkinsona który jest doświadczony w tej dziedzinie. Celem terapi jest uwolnienie pacjenta od dokuczających objawów ale co ważniejsze spowolnienie postepu choroby.

 
Czy istnieją nowe terapie dla chorych z Parkinsonem?

Na całym świecie prowadzone są próby zatrzymania obumierania komórek wytwarzających dopamine. W ramach badań klinicznych każdy może otrzymać taką szanse. Wyniki sa bardzo obiecujące i napawają dużym optymizmem. 

Rehabilitacja w Chorobie Parkinsona

Jest to bardzo ważny etap leczenia często zaniedbywany przez pacjentów i medyków. Nasz zespół neurologów i fizjoterapeutów współpracuje w terapi chorego. 

 

Nasi specjaliści

Sebastian Szklener

Dr n.med. Sebastian Szklener

Jestem lekarzem specjalistą neurologii. Moje wieloletnie doświadczenie zdobywałem na wielu odcinkach pracy neurologa, począwszy od Poradni Neurologicznej, poprzez Oddział Neurologii i Udarowy a kończąc na Oddziale Intensywnej Opieki Neurologicznej. Nieobca jest mi praca w programach lekowych, badaniach klinicznych oraz praca naukowa. Jestem zdobywcą nagrody "Investigator Award - Berlin 2015" na Europejskiej Akademi Neurologicznej. Jestem certyfikowanym neurofizjologiem w zakresie badań EMG i przewodnictwa nerwowego. Obecnie w swojej praktyce klinicznej skupiam się głównie na leczeniu migreny, choroby Parkinsona i polineuropatiach. Poza standardową terapią oferuje również pacjentom dostęp do nowoczesnych terapii w ramach programów lekowych i badań klinicznych. Zapraszam na konsultacje.

Parking

W okolicy jest płatny parking i darmowe miejsca parkingowe (w godzinach przedpołudniowych trudno dostępne).

Nasza lokalizacja

20-701 Lublin, ul. Nałęczowska 18A/U7

Rejestracja czynna od godziny 12-17

Codziennie12.00 - 17.00