Centrum Kliniczne

Hope Clinic


Jesteśmy placówką medyczną łączącą działalność leczniczą z nowoczesną medycyną.

Poradnia leczenia bólów głowy w Lublinie

Nasze możliwości pomocy

  • fachowa diagnostyka bólów głowy w oparciu o wywiad, badanie lekarskie, badania neuroobrazowe, badania laboratoryjne czy dziennik pacjenta.
  • doświadczony zespół lekarzy neurologów wspomaganych przez psychologów i fizjoterapeutów zajmujący się terapią migren, napięciowych bólów głowy czy szyjnopochodnych bólów głowy itp.
  • najpóźniej w przeciągu 2-3 miesięcy udaje się uzyskać normalizacje bólów głowy w najcięższych przypadkach

Migrena – dzieci i nastolatków

Kogo dotyka migrena?

Chociaż migrena może dotykać różnych grup ludzi, to powszechniej występuje u kobiet niż u mężczyzn. Statystyki wskazują, że około 18% kobiet i 6% mężczyzn na świecie cierpi z powodu migreny.

Kiedy zaczyna się migrena?

W przypadku dzieci, migrena może rozpocząć się nawet przed 10. rokiem życia. U niektórych dzieci migrena może występować w postaci tzw. “bólów brzucha migrenowych”, które manifestują się silnymi bólami brzucha z towarzyszącymi nudnościami i wymiotami. Zazwyczaj do 30 roku życia migrena wystąpi u wszystkich osób które mają ją mieć. 

Leczenie migreny u dzieci i nastolatków?

Możliwości terapi są na prawde duże w dobie dzisiejszej medycyny. Wydaje się że najważniejsze jest aby trafić do ośrodka leczenia migreny który jest doświadczony w tej dziedzinie. Pamiętajmy że celem terapi nie jest uwolnienie pacjenta od migreny ale zredukowanie jej częstości i natężenia tak aby nie utrudniała życa codziennego. W praktyce celem są maksymalnie 2-3 bóle migrenowe na miesiąc które szybko ustępują. 

Czy istnieją nowe terapie dla dzieci i nastolatek z migreną?

W leczeniu migreny nastąpił bardzo duży postęp. Nowoczesne terapie które działają spektakularnie i bardzo bezpiecznie są dostępne dla dorosłych (terapie CGRP). Obecnie te leki zaczynają być z powodzeniem stosowane u dzieci i nastolatów. 

Nasi specjaliści

Sebastian Szklener

Dr n.med. Sebastian Szklener

Jestem lekarzem specjalistą neurologii. Moje wieloletnie doświadczenie zdobywałem na wielu odcinkach pracy neurologa, począwszy od Poradni Neurologicznej, poprzez Oddział Neurologii i Udarowy a kończąc na Oddziale Intensywnej Opieki Neurologicznej. Nieobca jest mi praca w programach lekowych, badaniach klinicznych oraz praca naukowa. Jestem zdobywcą nagrody "Investigator Award - Berlin 2015" na Europejskiej Akademi Neurologicznej. Jestem certyfikowanym neurofizjologiem w zakresie badań EMG i przewodnictwa nerwowego. Obecnie w swojej praktyce klinicznej skupiam się głównie na leczeniu migreny, choroby Parkinsona i polineuropatiach. Poza standardową terapią oferuje również pacjentom dostęp do nowoczesnych terapii w ramach programów lekowych i badań klinicznych. Zapraszam na konsultacje.

Dr n.med. Dominika Tomaka

Jest absolwentką Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Szkolenie specjalizacyjne z neurologii rozpoczęła w 2015r. w Klinice Neurologii Dorosłych Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Gdańsku, a od 2021r. kontynuuje w Klinicznym Oddziale Neurologii SPSK4 w Lublinie. Członek Polskiego Towarzystwa Neurologicznego. Współautorka publikacji naukowych z dziedziny neurologii. Systematycznie podnosi swoje kwalifikacje zawodowe uczestnicząc w konferencjach i kursach specjalistycznych z neurologii. Jest współbadaczem w licznych badaniach klinicznych zdobywając doświadczenie w leczeniu najnowszymi lekami wprowadzanymi do terapii neurologicznej.

Parking

W okolicy jest płatny parking i darmowe miejsca parkingowe (w godzinach przedpołudniowych trudno dostępne).

Nasza lokalizacja

20-701 Lublin, ul. Nałęczowska 18A/U7

Rejestracja czynna od godziny 12-17

Codziennie12.00 - 17.00